Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
The Vineyard Man ( 2006 )


clock12-12-2009, 06:28 PM
Yorum: #1
Bu konu en son: 12-12-2009 tarihinde, saat: 06:36 PM düzenlenmiştir. Konuyu düzenleyen: JeA«
[Resim: 200809-14-115925-1.jpg]

The Vineyard Man, 2006 yılında yayınlanmış bir Güney Kore dizisidir. Dizi, Man Kim Rang'ın aynı adlı kitabından uyarlamadır. Dizinin başrol oyuncuları, Goong dizisi ile tanınan Yoon Eun Hye ve Oh Man Suk'dur.

Diğer adı The Man In The Vineyard
Tür Romantik, Komedi
Senarist/ler Jo Myung Joo
Yönetmen Park Man Young
Oyuncular Yoon Eun Hye, Oh Man Suk, Lee Soon Jae
Ülke Güney Kore
Dil Korece
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 16

Konusu

Seoul'de moda tasarımcısı olarak çalışan Lee Ji Hyun (Yoon Eun Hye), pahalı bir kıyafeti üzerinde çalışmak için arkadaşı Eun Young ile beraber satın alır. Elbiseyi parçalara ayırıp yeniden diker ve geri götürürler. Fakat satıcı kadın, elbisesinin içinden çıkan makarna yüzünden elbisenin giyildiğini anlar ve elbiseyi geri almaz. Bundan sonra Lee Ji Hyun tam bir borç batağına girmiştir. Annesi bu borcu ödemeyeceğini, ne olursa olsun kendisinin bu borcu ödemesi gerektiğini söyler. Lee Ji Hyun bunu yapacağını söyler ve yeni tasarımı için çalışmaya başlar. Gece gündüz durmadan çalışır. Sonunda tasarımını tamamladığıdnda bunu gören patronu çok beğenir. Adamlar tutar, gizliden gizliye emir vererek Lee Ji Hyun'dan bu giysileri çalmalarını ister. Lee Ji Hyun elbisesi üzerinde olduğu bir sırada bu adamlar tarafından yakalanır, erkekler tuvaletine götürürülür ve burada onun kıyafetlerini alıp kaçarlar. Bunun üzerine Lee Ji Hyun polisi arar, polis uzun süre gelmez. Bu sırada telefonla konuşmakta olan Jang Taek Gi (Oh Man Suk) tuvalete girer. Lee Ji Hyun gelen bu kişinin polis olduğunu düşünerek onun kıyafetlerini ister. Bu sırada polis gelince ikili uygunsuz durumda yakalanırlar.

Bu olaylar olurken Lee Ji Hyun'un uzaktan bir akrabası olan büyük dedesi gelir. Üzüm bağı vardır ve bu bağı Lee Ji Hyun'a bırakmak istiyordur. Fakat bir şartı vardır, Lee Ji Hyun bağda bir yıl kalacak ve bağcılık öğrenecektir. Üzüm bağının değerli bir yerde bulunduğunu gören Lee Ji Hyun'un ailesi para hayalleri içerisinde bunu kabul ederler.

Bu sırada Lee Ji Hyun ve Jang Taek Gi karakola götürülmüşlerdir. Burada sorguya çekilirler. Birbirleri üzerine iftiralar atarlar. Ayrılırken Lee Ji Hyun, Jang Taek Gi'nin üzümlerinin bedelini ödeyeceğini söyler. İşe geldiğinde kendi kıyafetlerinin sergilendiğini görünce şaşırır. Kıyafetleri kendisinin yaptığını söylese de ona kimse inanmayacaktır. Lee Ji Hyun çok kızar ve işten ayrılır. Fakat ödemek zorunda olduğu bir borç vardır. Eve döndüğünde bağ ile ilgili haberi alır. İstemese de, olmaz dese de Lee Ji Hyun bu bağa gitmek zorunda kalacaktır.

Bağa gittiğinde büyük dedesinin yanında çalışan adamın Jang Taek Gi olduğunu görür. Üstüne üstlük bağ ile ilgili her şeyi de ondan öğrenecektir. Fakat bağı devralabilmesi için katlanmak zorundadır...


Ödüller

* 2006 KBS Awards: En İyi Çift (Yoon Eun Hye & Oh Man Seok)
* 2006 Grime Awards: En İyi Aktrist (Yoon Eun Hye)
* 2006 KBS Awards: En İyi Yeni Aktrist (Yoon Eun Hye)
* 2006 KBS Awards: En İyi Yeni Aktör (Oh Man Seok)


[Resim: vinyardxv4.jpg]

Kaynak: WikipediaYararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)