Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Türkiye ile Güney Kore Arasındaki Ticarette Yeni Dönem


clock04-09-2016, 10:12 PM
Yorum: #1
Türk ve Güney Koreli iş adamları gıda, yatırım ve turizm gibi sektörlerde işbirliklerine imza atmak için bir araya geldi. Taraflar arasında ulaşım konusunda farklı bir bakış açısı sağlayacak "amfibus projesinin ön anlaşması" imzalandı.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği'nden (TÜMSİAD) yapılan açıklamaya göre, dernek, Hollanda-Türkiye İş Forumu'na katılmak için Lahey'de bulunan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ve beraberindeki iş heyetini Güney Koreli iş adamları ile bir araya getirdi.

Gıda, yatırım ve turizm gibi sektörlerde yenilikçi iş birliği anlaşmalarına imza atmak için bir araya gelen taraflar, ulaşım konusunda farklı bir bakış açısı sağlayacak "amfibus" projesinin ön anlaşmasını da imzaladı.

İlk anlaşma yüzen otobüs "amfibus" için atıldı

Temaslar sonucu ilk anlaşma yüzen otobüs olarak tabir edilen "amfibus" konusunda sağlanırken, imza törenine Bakan Elitaş da katıldı.

Elitaş, bu ortak girişimden duyduğu memnuniyetini dile getirerek, Türk iş adamlarının dünyanın birçok ülkesinde yabancı yatırımcılarla iş birliği içinde olduğunu vurguladı.

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ise Güney Kore ile yapılan anlaşmanın önemli bir adım olduğunu belirterek yeni iş birliği anlaşmalarının da kapıda olduğunu bildirdi. Doğan, "amfibus"un özellikle turizm açısından sektöre canlılık ve farklı bir bakış açısı getireceğini kaydederek, "Amfibus, sahip olduğu özelliklerle sadece İstanbul'da değil Türkiye'nin pek çok şehrinde kullanılabilecek. Yakında Türkiye'de amfibus üretimine de başlanacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak:
Sondakika
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)