Görüntüleme Tercihi Konu Görünümü | Tam Görünüm
Yen Değer Kazanınca, Güney Kore Japon Turistlerle Doldu


clock10-18-2011, 11:17 PM
Yorum: #1
Yen Değer Kazanınca, Güney Kore Japon Turistlerle Doldu

Tsunaminin yaralarını saran Japonlar para birimleri Yen'in değer kazanması ile soluğu komşu Güney Kore'de aldı.

Son yıllarda aylık ortalama 250 bin Japon turisti ağırlayan Güney Kore'nin, geçen sene Tsunami felaketinin meydana gelmesi ile komşu ziyaretçilerinde azalma yaşamıştı. Mart ayında Güney Kore'yi 260 bin Japon turist ziyaret ederken, Tsunami felaketi ile beraber Nisan ayındaki komşu turist sayısı 210 bin'e düşmüştü.

Ağustos ayı ile 300 bini bulan Japon turistler, Eylül ayında 330 bini geçti. Uzmanlar Japon turist sayısındaki artışı Japonya'nın para birimi Yen'in değer kazanmasına bağladı. Güney Kore'ye geldiğinde harcamadan kaçınmayan Japon turistler, başkent Seul'un işlek caddelerindeki mağazaların fiyatlarında ve konaklama ücretlerinde yükselişe sebep oldu.

Japonya'daki stresli iş hayatından iki gün de olsa uzaklaşmak için soluğu Güney Kore'de alan Japonlar, Çinli turistlere nazaran turizm şirketlerini tercih etmiyorlar. Çinli turistlere göre yaş ortalaması daha genç olan Japon turistler Güney Kore ziyaretlerinde kalacak yer ve gezecek yerlerini kendileri belirliyorlar. Güney Kore'deki tarihi mekanlardan öte alış veriş merkezlerini tercih eden Japon turistlerindeki artış, Güney Koreli ensafı da memnun etmiş durumda.
[-]
Hızlı Cevap
Konu
İfadeler
:) :s :huh:
;) :cool: :D
:P :angel: =[]
=# :{} :(
[Daha fazla göster]
Yararlı linkler: KT Kuralları, Kore, Kore Dizileri, izle
Site içerik sağlayıcı: Koreanturk.com (Official)