Koreantürk Kore Dizileri

Koreantürk Kore Dizileri

"

Snowdrop

Snowdrop dizi konusu: Snowdrop, Güney Kore’de o sırada mevcut otoriter hükümeti adil seçimler yapmaya zorlamak amacıyla kitlesel bir protesto hareketi olan 1987 Demokrasi Hareketi’nin arka planında geçiyor. Kitlesel protestoların bir sonucu olarak, Aralık 1987’de demokratik seçimler yapıldı ve bu daha sonra Güney Kore’deki otoriter yönetimin sona ermesine ve Altıncı Kore Cumhuriyeti’nde demokratik yönetimin kurulmasına yol açacak.

Im Soo Ho (Jung Hae In), demokrasi yanlısı bir protestoya katıldıktan sonra üniversite öğrencisi bir kadın olan Eun Young Ro (Jisoo) tarafından keşfedilen bir lisansüstü öğrenciyi canlandırıyor. Eun Young Ro, kadın üniversitesindeki yurt odasında onu hükümetten saklar. Ancak Soo-ho’nun göründüğü kişi olmadığı ortaya çıkar. Arka plandaki siyasi çalkantı karşısında, ikilinin hikayesi gözler önüne seriliyor ve ikisi arasında romantik bir ilişki gelişiyor.

Türü: Dönem, Romantizm

  • Kategori yok

Koreantürk, 2009 yılında kurulmuş ve kore dizileri söz konusu olunca akla gelen ilk isimlerden biri haline gelmiştir. Kore dizileri, romantik türde diziler başta olmak üzere bir çok türde dizi çeşidine sahiptir. Çoğu, Güney Kore günlük hayatından kesitler içermekle birlikte, fantastik, bilim kurgu ve benzer bir çok türde dizi ve film yelpazesine sahiptir.DİZİ TÜRLERİ