Koreantürk Kore Dizileri

Koreantürk Kore Dizileri

"

The King’s Affection

Konusu: Veliaht Prens’in  karısı ikiz doğurur, ancak o tarihlerde ikizler uğursuz bir işaret olarak kabul edilmektedir. Böyle durumlarda ikiz olan kızın öldürülmesi gerekmektedir. Bunun olmaması için anne, kızını gizlice saraydan gönderir. Birkaç yıl sonra oğlu Lee Hwi bir hastalık nedeniyle ölür. Veliaht Prens’in karısı, oğlunun ölümünü gizler ve ikizi olan kız çocuğunu saraya geri getirir ve onu Prens Lee Hwi (Park Eun-Bin) olarak yetiştirir. Lee Hwi sonunda bir veliaht prens olur, ancak gerçek kimliğinin ortaya çıkmasından korkar. Sırrı nedeniyle kimseye yaklaşamaz ve duygularını başkalarından saklar. Ondan uzaklaşmaları için ise bilinçli şekilde sert sözler kullanır.

Jung Ji-Woon (Ro Woon) ise Lee Hwi’nin öğretmenidir. Jung Ji-Woon asil bir aileden gelmektedir. Yakışıklı, akıllı ve hayattan zevk alan iyimser birisidir. Veliaht Prens Lee Hwi, Jung Ji-Woon’a karşı romantik duygular beslemeye başlar…

Türü: Tarihi, Romantik

  • Kategori yok

Koreantürk, 2009 yılında kurulmuş ve kore dizileri söz konusu olunca akla gelen ilk isimlerden biri haline gelmiştir. Kore dizileri, romantik türde diziler başta olmak üzere bir çok türde dizi çeşidine sahiptir. Çoğu, Güney Kore günlük hayatından kesitler içermekle birlikte, fantastik, bilim kurgu ve benzer bir çok türde dizi ve film yelpazesine sahiptir.


DİZİ TÜRLERİ